Zaplanuj wcześniej i oszczędź - zakup materiałów budowlanych

Zaplanuj wcześniej i oszczędź - zakup materiałów budowlanych

Co będzie nam potrzebne na początek budowy?

Wydaje się, że najlepszą opcją będzie zawsze kupowanie produktów do poszczególnych etapów prac. Zanim budowa się rozpocznie należy się zaopatrzyć w materiały niezbędne do przygotowywania budowy., Czynności, które są związane z tak zwanym pojęciem instalowania budowy będzie można wykonywać już w okresie zimowym.

Izolacja fundamentów

Do pierwszych zakupów trzeba kupić tymczasowe ogrodzenie dla posesji czy też kruszywa, które mogą służyć między innymi do utwardzenia nawierzchni. Wcześniej można kupić także pręty zbrojeniowe czy materiały na ściany a więc bloczki betonowe czy silikatowe oraz takie, które służyć będą do budowania ścian zewnętrznych i wewnętrznych.

Oczywiście początek to budowa fundamentów, dlatego jak wiadomo potrzebna będzie papa oraz lepik a także wszystkie materiały, które mają odpowiadać za proces izolacji wodnej. Stosuje się do tego nowoczesne folie z kauczuku syntetycznego czy membrany kauczukowo bitumicznej. Oczywiście będzie trzeba również pomyśleć o rozwiązania odpowiadające za izolację termiczną.

Folia kubełkowa

Niezbędnym elementem będzie także folia kubełkowa, która służy do osłony ocieplenia. Materiały budowlane przeznaczone do wykonywania fundamentów kupione wcześniej pozwolić mogą na rozpoczęcie prac razem z tym jak pojawią się pierwsze ciepłe dni. Kupić warto wcześniej odpowiednią ilość materiałów również na ściany i stropy, tak by do końca budowy wystarczyły. Zamówienie ma się opierać na danych jakie są w projekcie.

Materiały budowlane

Jeśli kupimy za mało materiałów to potem będzie trzeba składać nowe zamówienie i pojawi się konieczność ponownej opłaty za transport, będzie to więc opcja dla nas nieopłacalna. Materia ścienne to jednak nie wszystko co będzie nam potrzebne. Trzeba również kupić kilka ułatwiających produktów a więc kotwy płaskie do łączenia, drabinki zbrojeniowe czy sznur murarski.

Kanalizacja

Zimowe miesiące to również taki moment, gdy będzie można kupować materiały konieczne do wykonania instalacji. Najwcześniej bo wraz z wykonaniem fundamentów realizuje się przyłącza instalacyjne. W pierwszej puli zakupów powinno się umieścić rury, złączki czy trójniki, które będą odpowiadać za wodne przyłącza oraz elementy kanalizacyjne. Potrzebne będą kable do podciągnięcia prądu oraz urządzenia grzewcze, które musimy jednak mieć gdzie przechowywać.

Zakup materiałów budowlanych – na co zwrócić uwagę?

Jeśli cena jest dla nas szczególnie niska to dobrze będzie sprawdzić czy dany materiał nie znajduje się wśród tych zakwestionowanych w specjalnym wykazie. Znajdziemy go na stronie Urzędu Nadzoru Budowlanego. Są tam te wszystkie istotne informacje o tych produktach, które są niezgodne z tym jakie są wymagania prawa. Warto więc wiedzieć czy przypadkiem nie kupujemy takiego produktu, który nie ma odpowiedniej wartości.

Katarzyna Jurczyk

Redakcja profi-group.pl

Budujesz już urządzasz dom?

Skorzystaj z naszych porad, które pozwolą Ci się cieszyć z komfortowego życia

Polomarket

Gwarantujemy, że z zaoszczędzonych pieniędzy zorganizujesz wakacje dla całej rodziny :)

Sprawdź koniecznie!

kontakt@profi-group.pl