Zakup materiałów budowlanych zimą – czy i kiedy warto kupować na zapas?

Zakup materiałów budowlanych zimą – czy i kiedy warto kupować na zapas?

Jeśli planujecie na wiosnę rozpocząć budowę domu dobrze będzie wykorzystywać okres zimowy na kupowanie materiałów, które w trakcie budowy będą nam służyć. W wielu placówkach handlowych to właśnie w tym okresie rozpoczynają się promocje, co pozwoli nam kupować produkty w korzystnych cenach.

Gdy chodzi o decyzje jakie będzie trzeba przy materiałach podjąć to trzeba pamiętać, że wpływają one na koszty budowy domu a potem również na jego eksploatację. Zima to czas na to by z ofertą sklepów oraz składów budowlanych trzeba się zapoznać. W tym okresie następuje wyprzedaż materiałów budowlanych, tak by zimą nie trzymać nadmiernego ilości materiału w magazynie, ponieważ generuje to niepotrzebne koszty.

Ogólnie warto śledzić oferty tak by wiedzieć co dzieje się na rynku związanym z materiałami budowlanymi. Warto więc przed budową domu taki moment wykorzystać szukając okazji cenowych, Jednak, kupowanie z wyprzedzeniem powinno się brać pod uwagę nie tylko w momencie, gdy mamy szansę na niższe koszty, ale będzie to również bardzo ważne, gdy kupujemy nietypowe materiały, na które czas oczekiwania jest długi.

Zakupy z wyprzedzeniem

Teoretycznie z wyprzedzeniem kupić będzie można wszelkie materiały budowlane oraz wykończeniowe, problemem będzie między innymi ich składowanie. Z pomocą przychodzą niektóre składy, które po zakupie dadzą nam okazję do tego, by przechowywać kupiony towar.

Sklep budowlany

To rozwiązanie bardzo dobre, ponieważ nie będzie trzeba się martwić o to, że na głowie będzie również pilnowanie materiałów czy pojawi się ryzyko ich zniszczenia. Materiały zostaną więc dostarczone na plac budowy w momencie, gdy nadejdzie ten moment, w którym już będą one wykorzystywane. Jeśli na placu budowy zostaną dłuższy czas bez stosownego nadzoru tak naprawdę będą łatwym łupem dla złodziei.

Zakup materiałów z wyprzedzeniem daje również możliwość unikania takich sytuacji, w których na budowie będą przestoje. Wszystko to co będzie potrzebne znajdować się będzie pod ręką. Nie wszystkie materiały jednak nadają się do kupowania z wyprzedzeniem. Cement, gips, klej w proszku, wełna mineralna czy styropian nie będą nadawać się do składowania ponieważ może dojść do ich zawilgocenia i tym samym produkt nie będzie nadawał się do zakupienia.

Takie produkty będzie można wcześniej zarezerwować, ponieważ prawdopodobnie będą wykorzystywane w szczycie sezonu więc warto mieć pewność, że będą na nas czekać w składzie budowlanym. Odpowiednio wcześniej trzeba również myśleć o tym, by zdecydować się na zamówienie produktów, które posłużą stworzeniu więźby dachowej.

Sebastian Krzemiński

Redakcja profi-group.pl

Budujesz już urządzasz dom?

Skorzystaj z naszych porad, które pozwolą Ci się cieszyć z komfortowego życia

Polomarket

Gwarantujemy, że z zaoszczędzonych pieniędzy zorganizujesz wakacje dla całej rodziny :)

Sprawdź koniecznie!

kontakt@profi-group.pl