Jak taniej kupować materiały budowlane?

Jak taniej kupować materiały budowlane?

Budowa domu to wielkie wyzwanie. Jeśli wszystko zlecamy firmie to właściwie ten artykuł nie będzie dla Was. W takim przypadku to firma martwi się o kupowanie materiałów, zapewni ciągłość dostaw, zaopatrzenie na budowę i oczywiście odzyska również VAT. Klient wyłącznie patrzy jak jego dom będzie rósł. Warto pokazać jakie są sposoby na to, by za materiały budowlane zapłacić mniej.

Lista produktów

Warto na sam początek stworzyć zestawienie, w którym wpiszemy te wszystkie materiały jakie są nam potrzebne. Jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić można zwrócić się również do takiej osoby, która projekt przygotowywała, ponieważ wtedy nam może taki spis przygotować. Można także udać się z projektem do składu budowlanego i tam prawdopodobnie pracownicy będą mogli nam w kompleksowy sposób pomóc, podpowiadając co i w jakiej ilości trzeba kupować.

Zakup materiałów

Gdy już taki spis udało się przygotować udajemy się do składów budowlanych i tam pokazujemy listę potrzebnych produktów. Oczywiście to będzie również taki moment, w którym będzie trzeba rozpocząć negocjacje. Warto zebrać sobie oferty z kilku składów budowlanych, porównamy ceny materiałów i szukamy tych miejsc, gdzie oferta będzie rzeczywiście najlepsza. Jeśli kupujemy w jednym miejscu większą ilość materiałów to oczywiście będzie można myśleć o tym, by negocjować cenę w znaczący sposób. Firma, gdzie kupimy większą część potrzebnych materiałów powinna nas po prostu docenić.

Materiały budowlane

Zimą najlepsze ceny?

Jeśli znajdziemy dobry skład możemy kupić materiały zimą i wtedy ceny powinny być lepsze, a dodatkowo skład będzie mógł nam to przechować. Warto także sprawdzić czy skład gwarantuje nam darmową dostawę tego wszystkiego co będziemy chcieli kupić. Jeśli nie to można się o taką właśnie kwestię upomnieć wskazując między innymi na to, że inne firmy taką darmową dostawę dają, wtedy najprawdopodobniej będziemy mieli reakcje składu, który nie będzie chciał być gorszy niż konkurencja. Warto także w miarę możliwości zbierać wszelkie faktury za produkty, które kupujemy. W ten sposób można odzyskać naprawdę sporo pieniędzy w całym procesie budowy i potem będzie można z takich środków w części wyposażyć wnętrze.

Kontrolowanie pieniędzy

Jeśli na budowę mamy już odłożoną sporą kwotę albo bierzemy kredyt ale nie wydajemy tych pieniędzy od razu to warto je zdeponować na koncie oszczędnościowych. Może zysk nie będzie dużym, ale w ciągu roku przykładowo od 100 tys złotych uzyskać będzie można nawet 3 tysiące a to już pewna kwota na jakieś elementy wyposażenia sprzęt kuchenny czy wyposażenie łazienki. Warto więc w trakcie budowy i wykończenia domu działać z zachowaniem racjonalności. Pamiętajmy bowiem, że sprawa nie jest prosta, a takie prace pochłaniać mogą nieograniczone wręcz środki.

Magdalena Pietrzak

Redakcja profi-group.pl

Budujesz już urządzasz dom?

Skorzystaj z naszych porad, które pozwolą Ci się cieszyć z komfortowego życia

Polomarket

Gwarantujemy, że z zaoszczędzonych pieniędzy zorganizujesz wakacje dla całej rodziny :)

Sprawdź koniecznie!

kontakt@profi-group.pl