Materiały budowlane – jak kupić tanio i nie stracić?

Materiały budowlane – jak kupić tanio i nie stracić?

Zakup kontrolowany

Jeśli chcemy mieć tanie materiały budowlane i chcemy jednocześnie mieć pewność, że nie będą to buble, które po pewnym czasie będą powodowały problemy i dodatkowe koszty czy też staną się niebezpieczne dla naszego zdrowia to trzeba kupować wyłącznie sprawdzone produkty. Jeśli uda się nam znaleźć styropian w dobrej cenie jednak wcześniej nie słyszeliśmy o tej marce nic to tak naprawdę trzeba znacząco uważać i spytać inne osoby przed zakupem albo też szukać informacji w sieci.

Sprawdzajmy producenta, by nie okazało się, że siedziby nie ma albo mieści się w garażu obok domu. Warto sprawdzić czy towar, który po atrakcyjnej cenie będziemy chcieli kupić tak naprawdę będzie w ogóle legalny, czy będzie odpowiadał na uwarunkowania wynikające z przepisów prawa budowlanego. Każdy materiał, który ma być w budowie wykorzystywany musi mieć znak CE, który będzie świadczył o dopuszczeniu na rynek UE albo też znak budowlany do rynku krajowego. Obecność tych oznaczeń na produkcie świadczyć będzie o tym, że taki produkt przechodził procedurę dopuszczania do obrotu i można spokojnie się na niego decydować. Pamiętajmy, że takie oznaczenie powinno być dla kupującego widoczne. Jak go brak to już dla nas sygnał, że coś jest nie tak.

Te czynności, które wiążą się z dopuszczaniem produktu do sprzedaży ostatecznie pozwolą ocenić produkt od strony technicznej, co akurat dla kupującego powinno mieć duże znaczenie. W ten sposób mamy bowiem gwarancję, żę sięgamy po dobry produkt, który musiał na jakieś normy odpowiedzieć, nie mógł zostać wprowadzany do sprzedaży bez żadnej kontroli zewnętrznej.

Fundamenty budowy

Na czym nie warto oszczędzać?

Budując dom podejmujemy złe decyzje. Wielu inwestorów oszczędza między innymi na materiałach na fundamenty i to jak wiadomo poważny błąd. To czego nie widać uznajemy za mniej ważne i wkładamy w to mniejsze środki. Jednak w ten sposób niszczymy swój dom zanim powstanie. Pamiętajmy, że z drugiej strony to czego nie widać będzie trudniej wyremontować, więc lepiej zainwestować w to co będzie po prostu lepsze i trwalsze. Podobnie izolacja budynków.

Wiele osób sięga po styropian na średnio patrząc na ilość cm grubości. Zapomina się o innych warunkach pracy. Wybieramy to co tańsze, a może lepiej wziąć to co będzie cięższe. Zbyt niski ciężar to niska gęstość a więc walory również niewielkie. Inwestując w dom na całe życie wybierajmy takie propozycje, które od strony jakości będą po prostu dużo lepsze. wtedy mamy gwarancję, że te propozycje, które się pojawiają rzeczywiście odpowiadać będą naszym oczekiwaniom a przygotowana konstrukcja będzie udana. Oszczędności warto szukać, jednak należy to robić rozsądnie. Świetnym sposobem może być przeglądanie promocji marketów budowlanych, jakie oferuje m.in. gazetka obi.

Magdalena Pietrzak

Redakcja profi-group.pl

Budujesz już urządzasz dom?

Skorzystaj z naszych porad, które pozwolą Ci się cieszyć z komfortowego życia

Polomarket

Gwarantujemy, że z zaoszczędzonych pieniędzy zorganizujesz wakacje dla całej rodziny :)

Sprawdź koniecznie!

kontakt@profi-group.pl