Szaleństwo zakupów - Blac Friday i Cyber Monday

Szaleństwo zakupów - Blac Friday i Cyber Monday

Wyprzedaże to ten czas, na który wielu klientów bardzo czeka. W tych dniach pojawiają się niekiedy skrajne emocje, ale wielu z nas bardzo chętnie korzysta. W końcu tego dnia możemy znaleźć wiele interesujących produktów. Od kilku lat taką szczególną okazją do zaoszczędzenia pieniędzy jest Black Friday. Po polsku czarny piątek, warto wiedzieć kiedy wypada i skąd ta tradycja się bierze.

Co to takiego czarny piątek?

Tradycyjnie ten dzień to początek zwiększonej sprzedaży, która jest notowana przez Bożym Narodzeniem. Jest to dzień obchodzony na największą skalę w USA, gdzie mamy bardzo duże obniżki cen i czasami w sklepach nawet dochodzi do bójek między uczestnikami zakupów. Tradycja przenosi się również do innych krajów, pojawia się w Polsce. Tego dnia można liczyć na sporo ciekawych rabatów.

black friday

Kiedy ten dzień wypada?

Czarny piątek to zawsze dzień wypadający po Święcie Dziękczynienia, a więc w czwarty piątek listopada. Mówi tak niepisana zasada, że to dzień, gdy sklepy ruszają z gwiazdkową sprzedażą. Według tej zasady nie można było rozpocząć kampanii bożonarodzeniowej wcześniej, przed najważniejszym świętem w USA. Obecnie jednak wiele sklepów już tego nie przestrzega i zaczyna sezon wcześniej a tego dnia daje największe promocje.

Cyber Monday – szaleństwo w e-commerce!

Jednocześnie mamy obecnie erę zakupów cyfrowych i sklepy online także przygotowują swoją ofertę. Dla nich pojawia się Cyber Monday wypadający w pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia, a więc tuż po czarnym piątku. W tym dniu swoje oferty przygotowują sklepy internetowej. W naszym kraju oba dni są łączone przez sklepy i promocje są od piątku aż do poniedziałku.

Czy warto skusić się na promocje?

Wydaje się, żę warto w nich brać udział. Faktycznie czasami trafimy na wiele ciekawych propozycji zakupowych. Jeśli chcemy kupować prezenty na święta to tego dnia będzie do tego okazja. Jednak pamiętajmy, by nie wpaść w szaleństwo zakupowe i robić to z głową. W tym roku mamy Black Friday 29 listopada a Cyber Monday 2 grudnia.

Magdalena Pietrzak

Redakcja profi-group.pl

Budujesz już urządzasz dom?

Skorzystaj z naszych porad, które pozwolą Ci się cieszyć z komfortowego życia

Polomarket

Gwarantujemy, że z zaoszczędzonych pieniędzy zorganizujesz wakacje dla całej rodziny :)

Sprawdź koniecznie!

kontakt@profi-group.pl