Jakie są najlepsze trawy na trawnik?
Jesień to święto miskantów (Miscanthus Sinensis, M. saccariflorus), a także sphagnum. We wrześniu królują delikatne brązy i wyblakłe róże ich puszystych kwiatostanów.
Zimą ogród zdobią zielone poduchy kostrzewy (Festuca scoparia i F. scoparia) oraz Helictotrichon. Zwróćcie uwagę na zimową urodę i nieskoszarowanie zasuszonych na zimę traw. Jest to dobry sposób na ochronę ukrytych pędów z ziemi w przypadku niektórych gatunków, takich jak Splenda i Miskant. Ten naturalny, suchy bukiet chroni przed zimowymi przymrozkami. Zimowa biel tła sprawia, że łodygi traw wyróżniają się na słomkowym tle. Są one posrebrzone rimem i pięknie prezentują się w mroźne zimowe poranki.
W skalniakach można stosować trawy ozdobne Niskie i kępkowe odmiany i rodzaje traw ozdobnych (np. Fescues) dorastają nawet do 30 cm wysokości i można z nich tworzyć efektowne kobierce. Można je łączyć z mniejszymi bylinami lub kępami z wrzosów. Trawy polecane są do ogrodów dachowych, skalniaków i suchych murków kwiatowych.
fescues (Festuca), owies wiecznie zielony (Helictotrichon sempervirens), Ostrożeń włoski (Stipa caillata) sesleria błotna (Sesleria cerulea). Wydmuchrzyca piaskowa (Leymus Arenarius). Na rabaty bylinowe, trawy ozdobne W połączeniu z bylinami niezastąpione mogą być średnie i duże gatunki traw. Na rabatach kwiatowych niezbędne są duże i średnie gatunki traw.
Miskant chiński (Miscanthus sinensis), dmuchawiec (Spodiopogon) Molinia caerulea. Mogą być uprawiane w jednym miejscu przez wiele lat bez konieczności przenoszenia. Dodają lekkości i architektonicznego polotu każdej aranżacji. Sadzone w regularnych odstępach tworzą szkielet rabaty. Dobrym przykładem są rozchodniki, jeżówki, hosty i rododendrony. Delikatna faktura liści traw pięknie kontrastuje z ich dużymi, masywnymi liśćmi.
Jakie są najlepsze trawy na trawnik? Wiele osób uwielbia trawy ozdobne. Szczególnie pociąga ich piękno różnorodnych gatunków i kolorów ich liści. Aranżacje te są proste w utrzymaniu i można się nimi cieszyć o każdej porze roku. Rośliny te można spotkać zarówno w prywatnych ogrodach, jak i w zieleni miejskiej, centrach handlowych oraz wzdłuż dróg i autostrad.
Do ogrodu - bujne trawy Niektóre trawy mogą osiągać bardzo duże rozmiary i szybko kolonizować otoczenie wieloma rozłogami. Należą do nich:
dmuchawiec (Leymus Arenarius), spartina 'Aureomarginata' (Spartina pectinata) Niektóre gatunki wodne, w tym manna Variegata' (Glyceria maximuma). Nawet najpopularniejsza mozga (Phalaris Arundinacea), może być czasem trudna w użyciu. Powinny być sadzone w pojemnikach, lub w kwietnikach, aby można je było wkopać w ziemię. Aby ograniczyć ich wzrost, dobrze jest, aby były obudowane betonowym krawężnikiem. Ponieważ trawy rosną płytko, krawężnik nie musi być zbyt głęboki.
Ogrody bylinowe można ozdobić trawami ozdobnymi Aby zaakcentować ogród, można posadzić duże kępy traw ozdobnych. Miskant olbrzymi i trzcinnik piaskowy to opcje, które nie wymagają konserwacji.
Ze względu na oszałamiające kwiatostany i piękne jesienne kolory, miskant chiński (Miscanthus sinensis) jest doskonałym wyborem do ogrodu. Istnieją setki odmian tej rośliny o różnych rozmiarach, szerokościach liści, kolorach i terminach kwitnienia.
Aby dobrze się rozwijać, potrzebuje dużo słońca. Lubi wilgotne, dobrze zdrenowane gleby. Jednak w gorących warunkach wymaga podlewania. Wiosną doceni kilka uncji kompostu lub nawozu. Duże rośliny miskanta są najbardziej efektowne w ogrodzie.
Gatunki miskantów takie jak "Zebrinus" (o paskowanych liściach i dorastające do 2,5 m) , nieco niższy, ale również paskowany, 'Strictus', 'Variegatus' (dorastający do 2m wysokości, o jasnych, prawie białych liściach), 'Malepartus' (pięknie wybarwiający się jesienią na żółto, pomarańczowo i brązowo) 'Grosse Fontane' (do 2,5 m wysokości, o pięknych srebrzystych kwiatach i kaskadowym pokroju Mniejszy Gracillimus (osiągający 1,5m), o ładnym pokroju, i kwiatostanach w kolorze miedzi. Calamagrostis epigejos, znany również jako trzcinnik piaskowy, jest naszą rodzimą trawą. W uprawie nie sprawia często przykrych niespodzianek. Trzcinnik piaskowy tworzy zgrabne kępy z wysokimi, ciemnozielonymi liśćmi. Z nich wyrastają delikatne wiechy fioletowych kwiatów. Gdy kwiatostany wyschną, zmieniają kolor na beżowy i wznoszą się jak wykrzykniki. Nigdy się nie łamią, nawet po ulewnych deszczach. Trzcinnik to świetny wybór, jeśli chcemy mieć pionowy akcent na rabacie. Wielką zaletą rośliny jest to, że zaczyna się zielenić wiosną, a kwitnie latem. Trzcinnik piaskowy wymaga pełnego słońca, umiarkowanie żyznej gleby i jest odporny na suszę. C. acutiflora - trzcinnik kanaryjski, który dorasta do średniej wysokości 1,8m. 1.8m. Trzcinnik 'Overdam', przeciwnie, ma cętkowane, biało-zielone liście, dzięki którym łatwiej go zauważyć na rabacie. Ta odmiana może osiągnąć do 1 m, ale jest nieco krótsza niż Karl Foerster.
Donice dla traw ozdobnych Ciekawe trawy w mniejszych rozmiarach można sadzić także w towarzystwie innych roślin, w donicach lub na rabatach. Należą do nich na przykład hakonechloa i powojniki.
Inną efektowną trawą jest Pennisetum Alopecuroides. Znana również jako trawa pierzasta. Jest elegancka i zwiewna, tworzy kępy, które wyglądają jak fontanny. Kwiaty są tak puszyste jak lisie ogony. Jest łatwa w uprawie i wytrzymuje niskie temperatury, ale w czasie mrozów trzeba ją okrywać. Dobrze znosi przesuszenie, jeśli jest dobrze ukorzeniona. Mimo, że późno budzi się do życia zimą, jej piękno prześwituje jesienią.
Warto mieć oko na nowe odmiany:
'Hameln' (50 cm wysokości, kwitnie wcześnie i obficie), 'Black Beauty' (o czarnych kwiatostanach). Godne uwagi: Pennisetum Rubrum, podobna do Black Beauty roślina o fioletowych kwiatostanach i liściach, nie jest przystosowana do naszych zim. Hakonechloa smukła (Hakonechloa maria) - Ta piękna trawa pochodzi z Japonii, ale jest odporna na mróz i doskonale rozwija się w naszym klimacie. Trawa ta doskonale nadaje się do ogrodów japońskich. Tworzy efektowne kępy o żółto-zielonych lub zielonych liściach. Porusza się na wietrze jak pole kukurydzy. Choć kwiaty nie są zbyt kolorowe, to kępy liści mogą być dość dekoracyjne. Choć do założenia potrzebuje nieco bardziej żyznych gleb, to po założeniu nie jest wybredna.
Może być uprawiana zarówno w częściowym jak i pełnym słońcu. Jej minusem jest powolny wzrost. Na efektowne kępy trzeba poczekać kilka lat.