Jak tanio kupować AGD i elektronikę?

Jak tanio kupować AGD i elektronikę?

W grudniu chętnie kupujemy na prezenty świąteczne między innymi elektronikę oraz sprzęt AGD. Zachęcają nas do tego różnorakie promocje, które będą organizowane w tym okresie praktycznie we wszystkich sklepach. Dziś więc powiemy coś więcej o tym jak będzie można kupować taniej elektronikę oraz sprzęty AGD.

Przede wszystkim takie urządzenie to dla nas najczęściej dość poważny wydatek. Często po okresie świątecznym i noworocznym pojawiają się liczne oferty promocyjne, dlatego to może być taki moment, w którym będzie można uzupełnić potrzebną elektronikę oraz sprzęt AGD. Tak jak ze wszystkim w finansach trzeba jednak podchodzić do sprawy racjonalnie i nie można działać przy nadmiernym impulsie. Musimy uważać na hasła takie jak Promocja, Okazja czy inne tego typu zachęty.

Jakie są 3 podstawowe techniki na obniżenie kosztu zakupu?

1. Łapanie „promocji” i „okazji”

Sklepy elektroniczne nie tylko w okresie grudnia ale przez cały rok będą w stanie organizować różnorakie promocje na sprzęt. Mogą to być promocje czy to sklepu czy producenta. Pamiętajmy o tym, że te różne działania jakie są podejmowane nie zawsze będą dla nas atrakcyjne, dlatego przede wszystkim trzeba wyraźnie sprawdzać jak to wygląda. Pamiętajmy o tym, że jeśli tylko będziemy cierpliwi to można oczekiwać, że pojawi się w pewnym momencie taka promocja, która rzeczywiście będzie dla nas atrakcyjna i będzie można potraktować ją jako dobrą.

Negocjowanie ceny

2. Negocjowanie ceny i/lub kupowanie większej ilości na raz w jednym sklepie

Robiąc większe zakupy a więc w jednym sklepie kupując wiele urządzeń można oczekiwać, że ta nasza siła negocjacyjna będzie znacząco rosłą. W ten sposób więc można podejmować się jakichś rozmów. Jeśli chcemy negocjować trzeba będzie raczej udawać się do kierownika sklepu. W marketach zwykły pracownik nie ma takich możliwości ponieważ działają one na zasadzie dużych korporacji i dlatego tych rabatów nie można sobie udzielać od tak. Jeśli jednak robimy zakupy na duże kwoty będzie trzeba podjąć w miarę możliwości rozmowy z kierownikiem sklepu. Jeśli chodzi o rabaty czy inne możliwe opcje na pewno warto się podejmować rozmów.

3. Kupowanie tylko tego, co faktycznie potrzebujesz i jest Ci niezbędne

To jedna z najlepszych możliwości, ponieważ dzięki temu będzie można skutecznie obniżać wydatki. Konieczna jest jednak odpowiednia samokontrola oraz samodyscyplina, także w momencie, gdy już pojawiają się jakieś promocje i wydaje się nam, że wszystko będzie warto kupić. Tak jednak nigdy nie ma, ponieważ powinniśmy kupować tak naprawdę tylko to co będzie nam potrzebne, a jeśli nie będzie samokontroli kupimy często takie produkty, które po prostu szybko okażą się zbędne i wydatek nie będzie miał większego sensu.

Sebastian Krzemiński

Redakcja profi-group.pl

Budujesz już urządzasz dom?

Skorzystaj z naszych porad, które pozwolą Ci się cieszyć z komfortowego życia

Polomarket

Gwarantujemy, że z zaoszczędzonych pieniędzy zorganizujesz wakacje dla całej rodziny :)

Sprawdź koniecznie!

kontakt@profi-group.pl